Wyłączone skrypty

Strona do poprawnego działania potrzebuje włączonego java script w przeglądarce internetowej. Jeżeli Chcesz dalej przeglądać stronę - włącz java script w ustawieniach swojej przeglądarki.

O NAS

40 lat na rynku

Historia firmy i tworzenia marki METALMEX rozpoczyna się we wrześniu 1984 roku. Wtedy to na ul. Ślusarskiej 4 przy Starym Rynku w Poznaniu Nasi Rodzice uruchamiają sklep z artykułami metalowych i akcesoriami służącymi do wyposażenia wnętrz.

Na początku lat 90-tych profil działalności zostaje zmodyfikowany i firma postanawia skoncentrować się na handlu hurtowym akcesoriami meblowymi, zmieniając jednocześnie swoją siedzibę. Od tej chwili przez wiele lat funkcjonujemy na ul. Perzyckiej 12

Przy zwiększającej się liczbie odbiorców i asortymentu i chęci podniesienia jakości świadczonych usług, kiedy to maksymalne zagospodarowanie dotychczasowej powierzchni okazuje się nie wystarczające, podjęta zostaje decyzja o zakupie gruntów i zmianie lokalizacji firmy.

2 lipca 2007r - to data otwarcia nowej siedziby na obrzeżach miasta w miejscowości Wysogotowo.

o-nas - Metalmex - 271

W obiekcie o powierzchni blisko 1500 m2 oprócz przestronnego salonu wystawienniczego i hal magazynowych miejsce znajdują maszyny do obróbki drewna, co oznacza poszerzenie działalności o usługi w zakresie cięcia i okleinowania płyt.

W czerwcu 2010 roku dobudowujemy halę magazynową, przeznaczoną na składowanie płyt meblowych i blatów.

Wrzesień 2013 roku, to data oddania do użytku multiroom-u, obiektu szkoleniowo-konferencyjno-wystawienniczego o powierzchni 130m2. Loftowe wnętrze wyposażone zostaje w nowoczesny sprzęt multimedialny, stanowiąc reprezentacyjną przestrzeń firmy i miejsce organizacji licznych eventów i wydarzeń artystycznych.

W tym samym roku powstaje też galeria sztuki - V.A.Gallery Poland, zajmująca się prezentacją, promocją i sprzedażą polskiej sztuki współczesnej. Od tego momentu stajemy się jedyną firmą w Wielkopolsce, a pewnie i w Polsce, gdzie w jednym miejscu i na co dzień można nabyć towar lub usługę, zdobyć wiedzę i poznać najciekawsze rozwiązania dedykowane branży, nawiązać kontakty biznesowe - z projektantem, wykonawcą, zwiedzić stałą i czasową ekspozycję sztuki.

o-nas - Metalmex - 272

Duże zmiany w rozwoju firmy przynosi rok 2019 i zakup systemu VS 16 - w pełni zautomatyzowanego zintegrowanego z parkiem maszynowym magazynu płyt. Inwestycja pozwala na maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynowej, zwiększenie wydajności i usprawnienie procesów logistycznych.

Metalmex dzisiaj to firma handlowo-usługowa, oferująca akcesoria do produkcji mebli i aranżacji wnętrz oraz świadcząca usługi w zakresie cięcia i okleinowania płyt. Z racji posiadania własnej Galerii Sztuki dodatkowo uzupełniamy projekty dedykowane branży wnętrzarskiej i architekturze krajobrazu.

Ale nie tylko

Dzisiejszy rynek stawia wysokie wymagania, oczekuje nie tylko fachowości, ale również kreatywności. Stąd organizacja licznych szkoleń, warsztatów, prezentacji, Dni otwartych oraz targów branżowych - Trendy i Innowacje. To pomysł na projekt #OnOff, którego odbiorcami są studenci i absolwenci wyższych uczelni kształcących się w kierunkach spokrewnionych z designem i wzornictwem przemysłowym.

o-nas - Metalmex - 273

METALMEX to też zwolennik integracji, kooperacji i powiązań sieciowych, inicjator i lider istniejącego od 2011 roku Wielkopolskiego Klastra Mebel design. Zdajemy sobie sprawę, że cechy współczesnej światowej gospodarki to jej integracja i interdyscyplinarność. Przewagę konkurencyjną uzyskują więc ci, którzy chcą i potrafią współpracować.

Nasza firma to miejsce, w którym robi się interesy, ale też poznaje nieprzeciętnych ludzi, to platforma łącząca biznes ze sztuką, to organizator spotkań z cyklu: Mariaż Sztuki z Biznesem.

Chcemy wspierać działalność artystyczną i przy pomocy sztuki - konsolidować środowisko biznesowe, Chcemy promować kreatywność i oryginalność, to co interesujące, a nie w pełni doceniane.

Naszą misją jest nie tylko sprzedaż produktów, staramy się przekazywać naszym klientom wartości bardziej uniwersalne - miłość do stylu, wygody, nowe trendy.

METALMEX to firma współpracująca z wieloma przedsiębiorstwami, wydawnictwami branżowymi i jednostkami naukowo-badawczymi - Uniwersytetem Przyrodniczym, Politechniką Poznańską, Uniwersytetem Ekonomicznym, Uniwersytetem Artystycznym, Wydawnictwem meble.pl, Publikatorem, wydawnictwem KD Media oraz Faktor.

o-nas - Metalmex - 274