V.A. Gallery Poland

Jesteśmy przedsiębiorstwem handlowo-usługowym, oferującym szeroką gamę akcesoriów do produkcji mebli i aranżacji wnętrz renomowanych producentów, oraz świadczącą usługi w zakresie obróbki płyt. Z racji posiadania własnej Galerii Sztuki dodatkowo uzupełniamy projekty dedykowane branży wnętrzarskiej i architekturze krajobrazu. Naszą misją jest nie tylko sprzedaż produktów, staramy się przekazywać naszym klientom wartości bardziej uniwersalne – miłość do stylu, wygody, nowe trendy.

Posiadamy własną galerię sztuki i stałą ekspozycje wystawienniczą. Osiem razy do roku organizujemy – w ramach cyklu „Mariaż Sztuki z Biznesem” – wernisaże wystaw, będące znaczącymi wydarzeniami kulturalnym. Działania w ramach promocji sztuki  powodują, iż nasza firma utożsamiana jest nie tylko z platformą sprzedażową, ale też poznawczą i edukacyjną, co z pewnością wyróżnia nas na tle innych podmiotów. Bo na dzisiaj jesteśmy firmą, gdzie w jednym miejscu i stale, można nabyć towar lub usługę, zdobyć wiedzę i poznać najciekawsze rozwiązania dedykowane branży, nawiązać kontakty biznesowe z projektantem, wykonawcą  ale też zwiedzić stałą lub czasową ekspozycję sztuki.

V.A. Gallery  Poland http://www.va-gallery.pl/ to przedsięwzięcie nietypowe. Z jednej strony galeria sztuki, prezentująca swą ofertę w przestrzeni wirtualnej, z drugiej zaś salon kulturalny, który pod skrzydłami Metalmex’u i Stowarzyszenia Metal Merge organizuje m.in. spotkania z cyklu „Mariaż sztuki z biznesem”. Z jednej strony misja, aby promować polską sztukę współczesną, z drugiej ambicja, by nie robić tego tylko w oparciu o tradycyjne i znane powszechnie formy prezentacji artystów i ich dorobku.
Stąd też między innymi zaangażowanie w nowatorskie koncepcje „Rent an Artist”, #OnOff” czy „Sztuka na/d/ sztuki”

 

W ofercie Galerii znajdują się zarówno dzieła uznanych już twórców, jak i prace młodego pokolenie dopiero rozpoczynającego swą artystyczną drogę. Prezentowane dzieła należą do wielu nurtów polskiej sztuki współczesnej. Oferta Galerii to malarstwo sztalugowe, grafika, rysunek, fotografia, rzeźba, sztuka użytkowa a także nowatorskie projekty aranżacyjne.

Proponujemy również innowacyjne spojrzenie na pracę  artysty w ramach projektu Rent an Artist. Służymy ponadto doradztwem w zakresie tworzenia prywatnych oraz firmowych kolekcji sztuki współczesnej.